ico

Wózki widłowe nowe

Prowadzimy sprzedaż wózków widłowych w Olsztynie i Szczecinie. Oferujemy wózki widłowe renomowanych producentów, takich jak Toyota BT, PROMlift, Ameise, Still, Hangcha (HC), Pramac czy Zakrem. Zakup nowej sztaplarki może być dobrą inwestycją. Wózki widłowe są bardzo trwałe i nie tracą szybko na wartości. Kilkuletnie, używane wózki widłowe cieszą się dużym zainteresowaniem i pozwalają uzyskać korzystne ceny odkupu. Proponujemy bardzo dużą różnorodność modeli: ręczne wózki paletowe i elektryczne, sztaplarki czołowe i wózki wysokiego składowania. Dostarczamy maszyny z różnymi rodzajami napędu, dostosowane do indywidualnych oczekiwań Klientów.

Gwarantujemy

  • Ponad 30 letnie doświadczenie
  • Wysokie stany magazynowe oferowanych produktów
  • Szeroki asortyment produktów
  • Wysokiej jakości produkty marki  własnej PROMlift
  • Profesjonalny serwis
  • Wynajem bezpośrednio od naszej firmy

Wózki widłowe elektryczne i spalinowe

W przypadku wózków o dużych udźwigach dominującymi jednostkami napędowymi są silniki wysokoprężne. W wózkach widłowych o udźwigach poniżej 10 ton możemy w większości przypadków wybierać maszyny o dwóch rodzajach napędu: wózki z napędem spalinowym – maszyny z silnikami Diesla i z instalacjami LPG, które użytkowane są najczęściej do pracy na otwartych przestrzeniach i w zadaszonych, dobrze wentylowanych halach, wózki z napędem elektrycznym – wykorzystywane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie niemożliwa byłaby praca maszyn emitujących spaliny.

Wózki z napędem elektrycznym uważane są za mniej awaryjne. Z kolei wózki z silnikami spalinowymi oferują większą moc i wydajność, a także lepsze przystosowanie do pracy wielozmianowej. W przypadku wózków elektrycznych praca w trybie trójzmianowym wymaga posiadania zapasowych baterii trakcyjnych. W zamian oferują bez emisyjną, cichą pracę i maksymalną precyzję sterowania.

Ręczne wózki paletowe

Alternatywą dla wózków widłowych z napędem elektrycznym i spalinowym są ręczne paleciaki. Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma dużego obciążenia pracą: w niewielkich sklepach i magazynach czy przy transporcie pojedynczych ładunków paletowych. Główną zaletą wózków bez napędu jest niska cena zakupu i eksploatacji. Jednocześnie oferują one stosunkowo duży udźwig – nie tylko przy unoszeniu (wózki paletowe), ale też przy podnoszeniu ładunków (ręczne wózki podnośnikowe masztowe). Wybór wózka widłowego z napędem lub bez napędu, unoszącego lub podnośnikowego powinien być poprzedzony rzeczową analizą potrzeb. Oferujemy Klientom wszechstronne doradztwo i pomoc techniczną. Zapewniamy też części zamienne i akcesoria oraz profesjonalny serwis wózków widłowych – wszystkich marek i modeli, które znajdują się w naszej ofercie.